SLOŽENÍ FEELLIFE SALT


E-liquid Feellife Salt obsahuje 60% Propylenglykolu (PG), 40% Vegetable Glycerinu (VG), aroma a nikotin ve formě soli, nebo-li nikotinovou sůl.

Nikotinová sůl obecně má podobu suchých krystalů či prášku, které se následně rozpustí v nosné kapalině, kterou je nejčastěji VG. Tím se vytvoří nicotine salt báze o silné intenzitě např. 100mg/ml nikotinové soli. Tato báze se následně mísí se složkami budoucího liquidu v takovém poměru, aby bylo dosaženo konečné, požadované intenzity liquidu, např. 20mg/ml. 


Složení nikotinové soli

Nikotinová sůl vzniká vždy mísením volného nikotinu a vhodné kyseliny. Různí výrobci používají k výrobě jejich nikotinové soli různé typy kyselin, jako je např. kyselina benzoová, kyselina salicylová, kyselina mléčná či aminokyselina lysin, přičemž vzájemný poměr nikotinu a kyseliny se opět různí.

Společnost Feellife používá k výrobě své nikotinové soli kyselinu benzoovou, a to v poměru 65% volného, tabákového nikotinu a 35% kyseliny benzoové.

Kyselina benzoová (benzoic acid) se v potravinářství používá jako konzervant do nápojů, ovocných výrobků, hořčice, koření, těst apod. a je tedy samozřejmě zdravotně nezávadná.


Kolik volného nikotinu je tedy ve Feellife Salt?

Z uvedeného mísícího poměru vyplývá, že např. ve 100mg nikotinové soli je pouze 65% volného nikotinu, tedy 65mg. Zbylých 35mg pak připadá na kyselinu benzoovou.

V liquidu o intenzitě 13mg/ml nikotinové soli je tak pouze 8,45mg/ml nikotinu, v liquidu 20mg/ml nikotinové soli je 13mg/ml nikotinu a v liquidu 30mg/ml nikotinové soli je 19,5mg/ml nikotinu.


Méně nikotinu, vyšší účinek

Jelikož je nikotinová sůl více biokompatibilní s lidským organismem, nikotin snáze prochází buněčnými membránami, rychleji, efektivněji a ve větší míře se vstřebává do krve a déle se v těle udržuje. Salt liquidy tak poskytují silný a dlouhotrvající nikotinový účinek, což je mimo absence dráždivosti jejich zásadní výhoda.

Tato vlastnost salt nicotinu způsobuje, že přestože je v liquidu o síle 20mg/ml nikotinové soli jen 13mg/ml nikotinu, jeho účinek pro tělo a zejména mozek je srovnatelný se standardním liquidem s volným nikotinem o síle cca oněch 20mg/ml.


Laboratorně očištěno

V liquidech je kromě kyseliny benzoové přítomen pouze čistý přírodní nikotin té nejvyšší kvality, který společnost Feellife extrahuje z tabákových listů nejmodernější hi-tech metodou BIO separace za nízkých teplot, která narozdíl od jiných metod nepoužívá rozpouštědla ani molekulární destilace a zachovává tak veškeré přírodní vlastnosti a účinné látky.

Tento tabákový nikotin je pak ještě laboratorně očištěn od 7-mi škodlivých tabákových nečistot, které negativně ovlivňují jeho chuť a vůni a svou přítomností zbytečně zatěžují lidský organismus. Jedná se o zbytky kontaminujících látek a dalších nežádoucích tabákových alkaloidů.

Feellife navíc disponuje vlastními tabákovými plantážemi pro dokonalou kontrolu nad celým procesem od zrodu rostliny až po její opuštění závodu v podobě nikotinu obsaženého v každé jedné lahvičce.