SLOŽENÍ FEELLIFE SALT


E-liquid Feellife Salt obsahuje 60% Propylenglykolu (PG), 40% Vegetable Glycerinu (VG), aroma a nikotin ve formě soli, nebo-li nikotinovou sůl.

Nikotinová sůl obecně má podobu suchých krystalů či prášku, které se následně rozpustí v nosné kapalině, kterou je nejčastěji VG. Tím se vytvoří nicotine salt báze o silné intenzitě např. 100mg/ml nikotinové soli. Tato báze se následně mísí se složkami budoucího liquidu v takovém poměru, aby bylo dosaženo konečné, požadované intenzity liquidu, např. 20mg/ml. 


Složení nikotinové soli

Nikotinová sůl vzniká vždy mísením volného nikotinu a vhodné kyseliny. Různí výrobci používají k výrobě jejich nikotinové soli různé typy kyselin, jako je např. kyselina benzoová, kyselina salicylová, kyselina mléčná či aminokyselina lysin, přičemž vzájemný poměr nikotinu a kyseliny se opět různí.

Společnost Feellife používá k výrobě své nikotinové soli kyselinu benzoovou, a to v poměru 65% volného, tabákového nikotinu a 35% kyseliny benzoové.

Kyselina benzoová (benzoic acid) se v potravinářství používá jako konzervant do nápojů, ovocných výrobků, hořčice, koření, těst apod. a je tedy samozřejmě zdravotně nezávadná.


Kolik volného nikotinu je tedy ve Feellife Salt?

Z uvedeného mísícího poměru vyplývá, že např. ve 100mg nikotinové soli je pouze 65% volného nikotinu, tedy 65mg. Zbylých 35mg pak připadá na kyselinu benzoovou.

V liquidu o intenzitě 13mg/ml nikotinové soli je tak pouze 8,45mg/ml nikotinu, v liquidu 20mg/ml nikotinové soli je 13mg/ml nikotinu a v liquidu 30mg/ml nikotinové soli je 19,5mg/ml nikotinu.


Méně nikotinu, vyšší účinek

Jelikož je nikotinová sůl více biokompatibilní s lidským organismem, nikotin snáze prochází buněčnými membránami, rychleji, efektivněji a ve větší míře se vstřebává do krve a déle se v těle udržuje. Salt liquidy tak poskytují silný a dlouhotrvající nikotinový účinek, což je mimo absence dráždivosti jejich zásadní výhoda.

Tato vlastnost salt nicotinu způsobuje, že přestože je v liquidu o síle 20mg/ml nikotinové soli jen 13mg/ml nikotinu, jeho účinek pro tělo a zejména mozek je srovnatelný se standardním liquidem s volným nikotinem o síle cca oněch 20mg/ml.